بهترین مشاوره خانواده در مشهد ✔️ 100 درصد تضمینی
برای دریافت مشاوره تلفنی یا حضوری نوبت خود را رزرو کنید
رزرو نوبت

مشاوره خانواده در مشهد + نوبت دهی بهترین مشاور خانواده مشهد

مشاوره خانواده در مشهد فرصتی استثنایی برای درک بهتر و نزدیک شدن اعضای خانواده به یکدیگر است که به کمک آن می توان به شناسایی و حل مسائل و مشکلات پنهان در روابط کمک شایانی کرد. از طریق بهترین مشاور خانواده در مشهد می توان به اعضای خانواده آموزش داد که چگونه با یکدیگر ارتباطی سالم و صمیمانه برقرار کنند و در مواقع بحرانی خشم خود را کنترل نمایند. جلسات مشاوره خانواده به صورت حضوری، تلفنی و مشاور خانواده آنلاین برگزار می شود. برای رزرو نوبت مشاوره خانواده حضوری و تلفنی در مشهد زیر نظر بهترین روانشناسان متخصص در امور خانواده با کلینیک مشاوره مهرآفرین تماس بگیرید.

فهرست عناوین

مشاوره خانواده چیست؟

مشاوره خانواده یک فرآیند ارزشمند است که در حفظ و بهبود ارتباطات خانواده نقش اساسی دارد. خانواده به عنوان مهم ترین نهاد اجتماعی بر اساس پیوند زناشویی دو جنس مخالف شکل می گیرد. حفظ و تداوم خانواده از اهمیت ویژه ای برخوردار است. خانواده، کانون رشد و تکامل اعضایش بوده و می تواند نقش التیام بخش و تغییردهنده ای در برطرف کردن آسیب ها و مشکلات آن ها ایفا کند. اهمیت خانواده سالم در این است که اعضا با توجه به توانمندی هایشان در مورد مسائل مشترک تصمیم گیری می کنند. یک مشاور خانواده معمولاً مشکلات افراد را در بستر خانواده مورد بررسی قرار می دهد. گاهی نیز اعضای خانواده به صورت گروهی تحت درمان قرار می گیرند؛ زیرا بهبود روابط بین فردی در خانواده بسیار حائز اهمیت است.

مشاور خانواده آنلاین بهتر است یا حضوری؟

در مورد مشاوره خانواده آنلاین یا حضوری در مشهد می توان گفت هر دو روش مزایا و معایبی دارند که شما با توجه به شرایط و نیاز خود می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. در بخش زیر مزیت های هر روش را به طور مختصر بیان می کنیم:


مشاور خانواده آنلاین بهتر است یا حضوری

1-مزایای مشاوره خانواده حضوری در مشهد

2-مزایای مشاوره خانواده آنلاین در مشهد

قرار نیست مشاوره آنلاین جایگزین مشاوره خانواده حضوری باشد، اما با سبک زندگی انسان مدرن مشاوره آنلاین بیشتر تناسب دارد. در مجموع انتخاب بهترین روش مشاوره زناشویی مشهد ، بر اساس سنجش نقاط ضعف و قوت هر روش و نیز با توجه به نیازها و شرایط خانواده ها انجام می شود. ترکیبی از هر دو روش هم در برخی موارد توصیه می شود. مهم این است که مشاور حرفه ای، مجرب و مناسب با نیاز خانواده خود انتخاب کنید.

 

قیمت مشاوره خانواده در مشهد

 

قیمت مشاوره خانواده در مشهد چقدر است؟

قیمت مشاوره خانواده در مشهد بسته به تخصص و شهرت مشاور، میزان تجربه او و نوع جلسه (انفرادی یا گروهی) متفاوت خواهد بود. عوامل دیگری از جمله: مدت زمان هر جلسه، نوع مشکلات خانوادگی و سیاست هر مشاور نیز ممکن است در تعیین هزینه تأثیر بگذارند. در نظر داشته باشید که سرمایه گذاری در مشاوره خانواده، با کمک به حفظ آرامش زندگی شما، به مراتب سودمندتر از هزینه آن خواهد بود. تعرفه جلسات روانشناسی بسته به نوع مشاوره متفاوت بوده و به عنوان مثال هزینه مشاوره خانواده در مشهد با هزینه مشاوره قبل از ازدواج یکی نیست و با هم تفاوت دارد. برای اطلاع از لیست دقیق قیمت ها با کارشناسان مرکز مشاوره مهرآفرین تماس بگیرید.

آیا بیمه تکمیلی هزینه مشاوره خانواده را متقبل می شود؟

با توجه به اهمیت سلامت روان برای جامعه، دولت اخیراً برخی خدمات مشاوره خانواده و روان شناسی را تحت پوشش بیمه قرار داده است. این خدمات شامل درمان انواع اختلالات روانی می شود و افراد در هر رده سنی از کودک تا سالمند، می توانند از طریق بیمه های پایه و تکمیلی از خدمات مشاوره خانواده و روان شناسی بهره مند شوند.

در حال حاضر روان شناسی بالینی و سلامت تحت پوشش بیمه هستند، اما متاسفانه سایر گرایش های مفید مانند روان شناسی تربیتی و صنعتی سازمانی هنوز تحت پوشش بیمه قرار نگرفته اند، در حالی که نقش بسزایی در سلامت روانی و تربیت نیروی انسانی جامعه دارند.

چگونه بهترین مشاور خانواده در مشهد را پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن بهترین مشاور خانواده در مشهد ابتدا فهرستی از نیازها و انتظارات خود تهیه کنید. سپس با توجه به آن فهرست، جستجوی خود را محدود کنید. به عنوان مثال اگر به دنبال مشاوری هستید که تجربه کار با زوج های جوان (زوج درمانی) را داشته باشد، حتما این موضوع را مدنظر قرار دهید. یا اگر می خواهید مشاور شما در یک محدوده سنی خاص باشد، آن را مشخص کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم به سابقه و تحصیلات روانشناس و مشاور خانواده نیز توجه داشته باشید. بررسی صفحات مجازی آنها و مطالعه نظرات مراجعین قبلی نیز می تواند به شما در شناخت بهتر کمک کند.

کلینیک مهرآفرین برای کمک به شما عزیزان جهت انتخاب بهترین مشاوره خانواده در مشهد ، برای هر یک از دکترهای روانشناس خود صفحه ای اختصاصی در نظر گرفته است. با مراجعه به صفحه اختصاصی آنها و بررسی تحصیلات، رزرومه و سوابق فعالیتشان می توانید از میزان تجربه و صلاحیتشان مطمئن شوید. برای اینکه بدانید موقع انتخاب یک مشاور خانواده چه چیزهایی را باید در نظر بگیرید، بخش زیر را مطالعه کنید.

رزرو نوبت دکتر مشاوره خانواده در مشهد

برای رزرو نوبت دکتر مشاوره خانواده در مشهد می توانید از 2 روش استفاده کنید. در روش اول با شماره تماس کلینیک مشاوره مهرآفرین 09022519915 تماس بگیرید و درخواست وقت مشاوره بدهید. کارشناسان این مجموعه بهترین مشاور مرتبط با مشکلتان را به شما معرفی و شما را در جریان اولین زمان خالی برای مراجعه حضوری یا مشاوره تلفنی قرار می دهند.

در روش دوم می توانید از طریق فرم درخواست مشاوره، برای رزرو نوبت روانشناس و دکتر مشاوره خانواده مشهد که در پایین همین صفحه در دسترس شما قرار دارد استفاده کنید. در این فرم نام و نام خانوادگی و شماره تلفن خود را وارد کنید تا کارشناسان مهرآفرین با شما تماس بگیرند.

معرفی بهترین مشاوران خانواده در مشهد

 

آقای جلیل مهربان

 

1- آقای جلیل مهربان

آقای جلیل مهربان کارشناس ارشد روانشناسی بالینی که عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور هستند با بیش از 12 سال سابقه مشاوره و نیز برگزاری کارگاه های آموزشی در جهت بهبود روابط زوجین و خانواده درمانی می توانند با ارائه مشاوره تخصصی به زوج ها در حل تعارضات، شکست عاطفی در رابطه، خیانت و طلاق کمک کنند.

 

 

 

 

 

 

آقای حامد محمدزاده

 

 

2- آقای حامد محمدزاده

آقای حامد محمدزاده کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و مدرس برتر معاونت تربیت و آموزش با گذراندن دوره های تخصصی (ACT – CBT - DBT) به زوج های جوان در جهت حل تعارضات و ترمیم روابط عاطفی کمک می کند. مشاوره طلاق و خیانت از دیگر خدمات ایشان بوده که به مراجعه کنندگان محترم کلینیک مشاوره مهرآفرین ارائه می گردد. 

 

 

 

 

دکتر رزیتا گوهرشاهی

 

 

 

 

3- دکتر رزیتا گوهرشاهی

دکتر رزیتا گوهرشاهی دکترای تخصصی روانشناسی عمومی و کارشناس ارشد روانشناسی بالینی که عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور می باشند، با برگزاری کارگاه های آموزشی در حوزه خانواده درمانی و به کمک نظریه ها و تکنیک های روانشناسی ازدواج به حل تعارضات زوجین، بهبود روابط زوجین، مشاوره طلاق و مشاوره قبل از ازدواج می پردازند.

 

 

 

 

 

 

ویژگی های یک مشاور خانواده خوب در مشهد چیست؟

برای انتخاب یک مشاور خانواده خوب در مشهد باید به دنبال مشاوری باشید که ویژگی های زیر را داشته باشد:

نقش مشاور خانواده در حل اختلافات خانوادگی بسیار پر رنگ است. بنابراین با انتخاب مشاوری که این ویژگی ها را داشته باشد به بهبود ارتباطات خانوادگی و حل مشکلات خود کمک نمایید.

نقش مشاوره خانواده در حل مشکلات خانوادگی

نقش مشاوره خانواده در حل مشکلات خانوادگی بسیار حیاتی است. این نقش شامل شناخت علل اختلالات، تجزیه و تحلیل نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت خانواده می شود. مشاوران خانواده با ارائه راهکارهای مؤثر و اجرای روش های مناسب به خانواده کمک می کنند تا مسائل خود را بهبود دهند و ارتباطات سالم تری برقرار کنند. بنابراین، اهمیت و ضرورت مشاوره خانواده در ایجاد هماهنگی و تعامل مثبت بین اعضای خانواده غیرقابل انکار است. اهمیت مشاوره خانواده را می توان از چند جنبه مورد بررسی قرار داد:

نقش مشاوره خانواده در مشهد

اول اینکه، مشاورخانواده باعث تقویت بنیان خانواده می شود. با شناسایی مشکلات بالقوه و حل آنها، خانواده ها می توانند استحکام بیشتری پیدا کنند.

دوم اینکه، مشاوره خانواده به کاهش تعارضات و افزایش صمیمیت بین اعضای خانواده کمک می کند. همچنین باعث بهبود ارتباطات و الگوهای تعاملی سالم می شود.

سوم اینکه، روانشناس خانواده به والدین کمک می کند تا مهارت های لازم برای تربیت فرزندان سالم را کسب کنند. این امر برای رشد و تعالی نسل بعدی بسیار حیاتی است.

بنابراین، مشاوره خانواده یک ضرورت برای داشتن جامعه ای سالم و پویاست و تأثیر بسزایی در سلامت و بهزیستی خانواده ها دارد.

انواع روش های مشاوره خانواده در مشهد

مشاوره خانواده از روش های مختلفی برای کمک به حل مشکلات خانوادگی استفاده می کند. انتخاب این روش ها بستگی به نوع مشکلاتی دارد که خانواده مراجعه کننده با آن روبروست. در زیر برخی از روش های رایج مشاوره خانواده را بررسی می کنیم:

  1. درمان خانواده محورِ کارکردی: اگر یکی از اعضای خانواده به ویژه کودک یا نوجوان مشکلات رفتاری یا عاطفی پیچیده ای داشته باشد از درمان خانواده محور کارکردی استفاده می شود. در این روش، کودک، والدین یا مراقبان به صورت مشترک در جلسات درمانی شرکت می کنند تا بتوانند راه های مقابله با مشکلات رفتاری کودک و بهبود کارکرد خانواده را یاد بگیرند.
  2. درمان چندسیستمی: هدف از درمان چندسیستمی، برطرف کردن مسائل رفتاری و عاطفی نوجوانان و کودکان است. این روش بر مشکلات وسیع تر مرتبط با رفتار کودک تمرکز دارد. به عنوان مثال، هدف از این روش درمانی می تواند بهبود تعامل با سیستم های اجتماعی مثل مدرسه یا محله باشد.
  3. درمان بین نسلی: در درمان بین نسلی تعاملات بین نسلی مثل والدین و فرزندان بررسی می شود. هدف درک تأثیر الگوهای گذشته بر مشکلات کنونی خانواده است.
  4. مشاوره خانواده محور استراتژیک کوتاه مدت: در مشاوره خانواده محور استراتژیک کوتاه مدت با تغییر الگوهای تعاملی، مشکلات خانوادگی با جوانان برطرف می شود.
  5. درمان ساختاری: در درمان ساختاری با مدیریت مشکلات ناشی از ساختار خانواده، سلسله مراتب مناسب و مرزهای شفاف بین اعضای آن ایجاد می شود.

با توجه به روش های ارائه شده در جلسات مشاوره خانواده می توان هر مشکلی را برطرف کرد؛ مهم برداشتن اولین گام برای بهبودی است.

 

مشاوره خانواده در مشهد

 

چه موقع به یک مشاوره خانواده در مشهد مراجعه کنیم؟

بروز تنش ها و اختلاف نظرها در هر خانواده ای امری طبیعی است و هر فردی با چنین مسائلی مواجه می شود. این تعارض ها ممکن است بین زوجین یا والدین و فرزندان رخ دهد. برای حل این مشکلات، مهارت هایی لازم است که یک مشاوره خانواده می تواند آموزش دهد. بنابراین اگر مشکلات و چالش های خانوادگی شما به قدری زیاد شده است که دیگر به تنهایی قادر به حل آنها نیستید، بهتر است به مشاوره خانواده در مشهد مراجعه کنید. اما به طور خاص، موارد زیر نشانه هایی هستند که نیاز به مشاوره خانواده دارید:

بنابراین هرگاه احساس کردید رابطه شما در معرض خطر جدی قرار گرفته، سریعا به یک مشاوره خانواده حرفه ای مراجعه کنید تا بتوانید آن را نجات دهید.

در مشاوره خانواده چه بگوییم؟

در مشاوره خانواده، ارتباط با مشاور نقش بسیار مهمی دارد و افشاء احساسات، تجربیات و نگرش های خود به طور صادقانه و باز از اهمیت بالایی برخوردار است. در این جلسات، می توانید در مورد مسائل و تجارب خود صحبت کرده و از مشاور برای راهنمایی و حل مشکلاتتان در خصوص روابط خانوادگی سوال کنید. برخی از نکاتی که ممکن است در جلسات مشاوره خانواده به آنها اشاره کنید عبارتند از:

توجه به این نکته مهم است که صراحت و رک بودن در بیان مسائل کمک می کند تا مشاور بهتر بتواند شناخت کاملی از وضعیت خانوادگی شما داشته باشد و بر اساس آن شما را راهنمایی کند.

در مشاوره خانواده چه سوالاتی پرسیده می شود؟

در جلسات مشاوره خانواده معمولاً سوالات متنوعی توسط مشاور پرسیده می شود تا دید بهتری نسبت به خانواده و مشکلات شما پیدا کند. برخی از رایج ترین سوالات عبارتند از:

دکتر مشاوره خانواده با پرسیدن این اطلاعات دید واضح تری نسبت به خانواده و مشکلات فعلی پیدا می کند و بر همین اساس یک برنامه درمانی ساختاریافته را برای رفع مشکل شما تنظیم می کند.

مهمترین خدمات مشاوره خانواده در مشهد

یک مشاوره خانواده در مشهد برای درمان مشکلات خانوادگی باید مهارت ها و دانش گسترده ای داشته باشد. از جمله مهم ترین خدمات یک روان درمانگر خانواده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بنابراین، یک مشاوره خانواده خبره در مشهد می تواند نقش بسزایی در حفظ سلامت و بهزیستی روانی خانواده ها داشته باشد.

 

خدمات مشاوره خانواده در مشهد

بهبود ارتباطات خانوادگی به کمک مشاوره خانواده مشهد

به کمک مشاوره خانواده برای بهبود ارتباطات خانوادگی خود تلاش کنید. یک مشاوره خوب می تواند منجر به افزایش فهم متقابل، صحبت کردن با هم با احترام بیشتر و حل مشکلات به شکل سازنده تری شود.

مشاور خانواده با شناسایی الگوهای ارتباطی ناکارآمد به شما کمک می کند تا رفتارها و واکنش های مخرب را تغییر دهید. همچنین با آموزش مهارت های ارتباطی موثر مثل گوش دادن فعال، صحبت کردن با زبان مثبت، حل مسالمت آمیز اختلافات و... به شما کمک می کند تا ارتباطاتتان را تقویت نمایید.

علاوه بر این، مشاوره خانواده به شما فرصت می دهد تا درک و شناخت بهتری از یکدیگر و انتظاراتتان به دست آورید. با افزایش شناخت، صمیمیت و حمایت عاطفی شما نیز ارتقا می یابد.

مشاوره برای کنترل خشم در خانواده

استفاده از خدمات مشاوره برای کنترل خشم در خانواده می تواند اعضای خانواده را در مدیریت کنترل خشم و تغییر رفتار کمک کند. یادگیری این مهارت ها در مواجهه با چالش ها و تغییرات زندگی فردی و خانوادگی به کمک افراد می آیند. مشاور می تواند به اعضای خانواده کمک کند تا الگوها و رفتارهای ناسازگارانه ای را که منجر به بروز خشم می شود، شناسایی نمایند. همچنین راه حل ها و استراتژی های سالمی را برای بیان احساسات بدون خشونت آموزش می دهد.

مشاوره کنترل خشم می تواند شامل: آموزش مهارت های ارتباطی مؤثر، مدیریت استرس، حل مسئله، همدلی و درک دیدگاه دیگران باشد که همه به کاهش خشم و بهبود روابط کمک می کنند. با یادگیری این مهارت ها، اعضای خانواده می توانند رفتارشان را تغییر داده و واکنش های منفی و تخریبی را به حداقل برسانند. در نتیجه فضای خانواده از تنش و درگیری رها شده و اعتماد و صمیمیت افزایش می یابد.

مشاوره خانواده

مشاوره برای بهبود اعتماد به نفس در خانواده

یکی از مزیت های استفاده از خدمات مشاور خانواده، کمک به بهبود اعتماد به نفس اعضای خانواده است. مشاور خانواده با انجام مصاحبه ها و آزمون های روانشناسی، به شناسایی نقاط قوت و ضعف هر فرد در خانواده می پردازد. بر این اساس، طرح مشاوره ای را برای خانواده تدوین می کند تا اعضا بتوانند با شناخت صحیح تری از خود، مهارت های خاصی را بیاموزند که موجب ارتقای اعتماد به نفس آنها شود. به این ترتیب، افراد توانمندتر می شوند تا در مسیر توسعه شخصیتی و رسیدن به اهدافشان با عزت نفس بیشتری گام بردارند.

حل تعارضات زوجین به کمک مشاوره خانواده در مشهد

مشاوره خانواده می تواند نقش بسزایی در آموزش مدیریت اختلافات و تضادهای درون خانواده داشته باشد. مشاور با آموزش مهارت هایی مانند گوش دادن فعال، صحبت کردن به شیوه ای سازنده، کنترل خشم و هیجانات منفی، همدلی و درک دیدگاه های متفاوت به اعضای خانواده کمک می کند تا اختلاف نظرها را به عنوان فرصتی برای رشد و پیشرفت ببینند نه تهدیدی برای وحدت خانواده. تبدیل تعارضات به چالش های سازنده باعث افزایش ظرفیت حل مسئله، انعطاف پذیری و خلاقیت اعضای خانواده شده و سبب تحکیم روابط عاطفی بین آنها خواهد شد.

آدرس و شماره تلفن مشاوره خانواده در مشهد

آدرس شعبه یک: مشهد، بلوار پیروزی نبش پیروزی 66 ساختمان 160

آدرس شعبه دوم: مشهد، میدان امام حسین بین عبادی 101 و 103 جنب آجیل شکوه

شماره همراه: 09022519915

مهرآفرین بهترین مرکز مشاوره خانواده در مشهد

اگر در جستجوی بهترین مرکز مشاوره خانواده در مشهد هستید، بهترین گزینه را پیدا کرده اید! در کلینیک مشاوره مهرآفرین به عنوان بهترین مرکز مشاوره خانواده در شهر مشهد مشاوران خبره و مجرب با بهره گیری از آخرین دستاوردهای علم روان شناسی به شما کمک می کنند تا روابط سالم و پویایی با اعضای خانواده برقرار نمایید. در این مرکز، شما یاد می گیرید که چگونه با شناخت و درک بهتر احساسات، نیازها و دیدگاه های یکدیگر، ارتباطی مبتنی بر احترام متقابل برقرار کنید.

هدف ما هدایت خانواده ها به سوی زندگی مثبت تر و خوشبخت تر است. ما با اتخاذ رویکردی حرفه ای و حمایتگرانه، مشاوره ای مؤثر و کارآمد را برای شما فراهم می کنیم. جهت تجربه مشاوره باکیفیت خانواده و همچنین رزرو نوبت مشاوره خانواده با ما تماس بگیرید.

نیاز به مشاوره در مرکز مشاوره روانشناسی مهرآفرین دارید ؟ فرم زیر را پرکنید باشما تماس میگیریم
سوالات متداول
question question
تعداد جلسات مشاوره خانواده در مشهد به شما و میزان پیچیدگی مشکلتان وابسته است و عمدتا به صورت هفتگی در کلینیک مشاوره مهرآفرین برگزار می‌گردد. معمولاً در جلسه اول مشاوره خانواده یک ارزیابی کلی انجام می‌شود تا مشاور بتواند شناخت بهتری از مسائل و مشکلات شما به دست بیاورد. سپس بسته به نوع و شدت مشکلات، طول دوره مشاوره مشخص می‌گردد. به طور متوسط برای حل مشکلات ساده‌تر ۸ تا ۱۰ جلسه و برای موارد پیچیده‌تر ۱۶ تا ۲۰ جلسه لازم است.
خیر در این کلینیک مشاوره خانواده رایگان ارائه نمی شود؛ اما هزینه مشاوره بسیار منصفانه است و تمامی اقشار جامعه می توانند از بهترین و جدیدترین متدهای روانشناسی خانوادگی در این مرکز بهره مند شوند.
مشاوره خانواده حضوری در مشهد برای زوج‌هایی که دچار مشکلات ارتباطی و تعارضات زناشویی شده‌اند؛ خانواده‌هایی که الگوهای تعاملی ناسالمی دارند و نمی‌توانند روابط مثبتی با یکدیگر برقرار کنند؛ والدینی که با فرزندپروری ناموفق دست و پنجه نرم می‌کنند و خانواده‌هایی که به دلیل بیماری، معلولیت یا طلاق یکی از اعضا، بحران و مشکلات سازگاری پیدا کرده‌اند، مفید و مؤثر است.
مشاوره خانواده با روانشناسی تفاوت‌هایی با هم دارند. مشاوره خانواده معمولاً بر روی الگوهای تعاملی و ارتباطی بین اعضای خانواده تمرکز دارد تا بتواند روابط و ساختار خانواده را بهبود ببخشد. اما روانشناسی معمولاً بیشتر روی فرد تمرکز دارد و سعی می‌کند مشکلات و آشفتگی‌های روانی او را شناسایی و درمان کند. البته گاهی اوقات این دو رویکرد ترکیبی از هر دو را به کار می‌گیرند. به طور کلی، مشاوره خانواده بیشتر جنبه آموزشی و حمایتی دارد؛ در حالی که روان‌درمانی جنبه درمانی دارد.
برای دریافت مشاوره خانواده تلفنی در مشهد با شماره 09022519915 تماس بگیرید. همکاران ما در کلینیک مشاوره مهرآفرین پاسخگوی سوالات شما هستند تا بتوانید در مورد مشکلات و چالش‌های خانوادگی‌تان صحبت کرده و راهنمایی‌های اولیه را دریافت نمایید. در صورت تمایل به ادامه مشاوره، جلسات بعدی بصورت حضوری یا تلفنی برگزار خواهد شد.