مشاوره درمان اختلالات جنسی با بهترین مشاور سکس تراپیست
برای دریافت مشاوره تلفنی یا حضوری نوبت خود را رزرو کنید
رزرو نوبت

مشاوره درمان اختلالات جنسی 100 درصد تضمینی

مشاوره درمان اختلالات جنسی از این جهت حائز اهمیت است که طبق گزارشات 31 درصد از مردان و 43 درصد از زنان در طول زندگی خود، درجاتی از اختلال در عملکرد جنسی را تجربه کرده اند. مشکلات جنسی امری شایع بوده که دلایل مختلفی هم دارد و باعث از بین رفتن اعتماد به نفس، آسیب رساندن به رابطه زناشویی و اثرات منفی دیگری می شود. سکس تراپی برای کمک به رفع این مشکل از روش های مختلفی استفاده می کند تا افراد رویکرد بهتری نسبت به رابطه جنسی داشته و از مزایای یک زندگی جنسی سالم مانند سلامت بهتر قلب، کاهش فشار خون و استرس بی نصیب نباشند. یک سکس تراپیست خوب با شناسایی اختلالات جنسی و درمان آن به افراد کمک می کند تا با غلبه بر چالش ها و نگرانی هایی که در ارتباط با شریک جنسی خود دارند، بتوانند رابطه صمیمانه تری پیدا کنند. در ادامه با تعریف اختلالات جنسی و انواع آن، اهمیت سکس تراپی برای زنان و مردان و روند و نحوه درمان در بهترین مراکز مشاوره جنسی مشهد آشنا خواهید شد.

اختلالات جنسی چیست؟

هر مشکلی که منجر به عدم رضایت و به طور کلی لذت فرد و یا زوجین از فعالیت جنسی شود، اختلالات جنسی نامیده می شود. اختلال در هر مرحله از چرخه واکنش جنسی ممکن است اتفاق بیفتد. این چرخه به ترتیب شامل هیجان، برانگیختگی، ارگاسم و ثبات است که همیشه زنان از این مراحل به ترتیب عبور نمی کنند. اختلال جنسی در بین زنان و مردان به دلیل عدم تعادل هورمونی، بیماری قلبی و مشکلاتی مانند افسردگی، استرس و اثرات بعد از تروما ایجاد می شود و دارای انواع مختلف اختلالات عملکرد جنسی، پارافیلیا و اعتیاد جنسی است. مشکلات جنسی در هر سنی ممکن است که در زنان و مردان اتفاق بیفتد.

انواع اختلالات جنسی مردان

بروز انواع اختلالات جنسی در مردان باعث ایجاد بیماری هایی با درمان سخت در آن ها شده و درصد زیادی به دلیل نگرانی از افشاء مشکلات جنسی که با همسر خود دارند از مراجعه به متخصص اورولوژی خودداری می کنند. اختلالات جنسی مردان شامل:

می باشد که اختلالات جنسی مردان نتیجه مشکلات روحی، روانی و جسمانی در آن ها بوده و بیشتر در سنین بالای 40 سال اتفاق می افتد.


اختلالات جنسی در زنان
انواع اختلالات جنسی زنان

اکثر اختلالات جنسی زنان که ریشه در روان و جسم آن ها دارد شامل:

اکنون که با انواع اختلالات جنسی زنانه آشنایی یافتید چنانچه خودتان و یا همسرتان با یکی از این مشکلات دست و پنجه نرم می کنید، بهتر است از یک روانشناس و سکس تراپیست باتجربه برای حل انواع مشکلات جنسی راهنمایی و مشاوره دریافت کنید و درمان خود را به کمک دارو و وسایل کمکی که برای این منظور ساخته شده اند زیر نظر یک مرکز معتبر مشاوره درمان اختلالات جنسی شروع کنید و با آموزش مهارت های ارتباطی علاوه بر افزایش کیفیت زندگی زناشویی، رابطه جنسی خود را با شریک زندگیتان بهبود بخشید.

سکس تراپی چیست؟

یکی از شاخه های تخصصی روان درمانی سکس تراپی است که هدف آن کمک به افراد و غلبه بر چالش های عاطفی و فیزیکی گذشته شان می باشد تا زندگی جنسی لذت بخشی را تجربه کنند. از این رو سکس تراپی با بررسی عوامل روانشناسی، فردی و بین فردی و پزشکی بر رضایت جنسی افراد تاثیر گذاشته که فرد به صورت تکی نیز می تواند از این درمان برای بهبود کیفیت زندگی جنسی خود استفاده کند. تعداد جلسات و مدت درمان سکس تراپی محدود است و برنامه های درمانی بسته به مشکلات فرد، هدف درمان و نگرانی ها و نیز تکنیک درمانی درمانگر از دو جلسه تا چندین جلسه متغیر است و حتی در برخی موارد درمان برخی اختلالات تا چند سال نیز به طول می انجامد. تمامی افراد با هر سن و جنسیتی و با هر گرایش جنسی می توانند از خدمات مشاوره درمان اختلالات جنسی استفاده کنند و درباره احساسات و عملکرد جنسی خود با درمانگر در طول جلسات صحبت کنند. به این ترتیب مانند سایر درمان های روانشناسی، سکس تراپی نیز یک نوع گفتار درمانی به حساب می آید.

سکس تراپیست کیست؟

سکس تراپیست ها معمولا مددکاران اجتماعی، روانپزشک و روانشناسان مجاز و یا مشاوران خانواده و ازدواج هستند که فقط با شما درباره مشکلات جنسی که با شریک زندگیتان دارید صحبت می کنند و هیچگونه معاینه، تماس و یا رابطه جنسی بر خلاف باورهای عجیب و غریب در طول جلسات درمان جنسی وجود ندارد. سکس تراپیست ها برای درمان طیف وسیعی از اختلالات جنسی، دوره های پایه و پیشرفته مربوط به سکس را پشت سرگذاشته و آموزش دیده اند و از طریق بیان تجربیات، احساسات، نگرانی ها و به طور کلی گفتگوی همدلانه و نیز کاهش فشار روانی حاکم، فرد و یا زوجین را به سمت شناسایی و درمان اختلالات جنسی که دارند سوق می دهند تا چالش فعلی خود را حل کنند.

چرا به کمک مرکز مشاوره درمان اختلالات جنسی و سکس تراپ نیاز داریم؟

پیش از این با مهم ترین اختلالات جنسی در زنان و مردان آشنا شدید. از مهم ترین دلایل شکل گیری مشکلات جنسی بین زوجین، می توان به میل جنسی کم و عدم توافق آنها در تعداد دفعات سکس اشاره کرد که در چنین مواقعی افراد به کمک یک مرکز مشاوره درمان اختلالات جنسی معتبر و یک سکس تراپ حرفه ای نیاز دارند و باید هر چه سریعتر درمان خود را تحت نظر یک درمانگر مجرب آغاز کنند. در ادامه لیستی از مشکلاتی که منجر به نارضایتی زوجین از رابطه جنسی شان می شود آورده شده است که برای حل آنها باید از سکس تراپیست باتجربه کمک بگیرند. این مشکلات شامل؛ 

 1. مشکل در ارگاسم
 2. میل جنسی کم
 3. ناتوانی جنسی و احساس درد غیر قابل تحمل هنگام نزدیکی
 4. میل جنسی بیش از حد
 5. اختلال در ایجاد و حفظ حالت نعوظ
 6. فتیش جنسی ناخواسته
 7. زود انزالی و یا دیر انزالی
 8. اعتیاد به پورنوگرافی
 9. عدم اعتماد و ایمنی
 10. عدم پاسخ به محرک جنسی
 11. اعتماد به نفس پایین در رابطه جنسی
 12. ترک خودارضایی
 13. افکار جنسی ناراحت کننده 
 14. و عدم تمایل شریک زندگی به رابطه جنسی می باشد.

به طور کلی مشکلات جنسی به چهار دسته اختلالات جنسی، انحرافات جنسی، آموزش رابطه جنسی و کسالت یا خستگی جنسی تقسیم می شوند. از این رو زوجینی که میخواهند رضایت جنسی خود را افزایش دهند، اما از مراجعه به سکس تراپ و صحبت با وی شرم دارند می توانند به انجام مشاوره زناشویی تلفنی بپردازند و از این طریق مشکلات خود را حل کنند.

 تاثیر مشاوره درمان اختلالات جنسی تاثیر سکس تراپی در بهبود کیفیت زندگی زناشویی

تجربه یک رابطه جنسی موفق، از مهم ترین تاثیرات سکس تراپی بر زندگی زناشویی است. مشاوره زناشویی و سکس تراپیست ها با درمان اختلالات جنسی، کنترل احساساتی نظیر استرس، ترس و شرم، آموزش جنسی، صحبت و مشاوره درباره هویت و گرایشات جنسی، بهبود برقراری ارتباط بین زوج ها و افزایش صمیمیت در بین آن ها و به طور کلی مشاوره در مورد اعتیاد به پورنوگرافی ، بر روابط زناشویی و کیفیت زندگی تاثیر می گذارند و به زوجین کمک می کنند تا مشکلات روحی و روانی مرتبط با مسائل جنسی را برطرف کنند.

نتیجه گیری درباره اینکه آیا مشاوره درمان اختلالات جنسی برای من و شریک زندگی ام اثربخش بوده یا نه؟ نیازمند صبوری است و ممکن است که زوجین بلافاصله تاثیر آن را بر روابط زناشویی خود احساس نکنند.

تمرین های مهم در مشاوره درمان اختلالات جنسی

سکس تراپیست ها در طول جلسات مشاوره درمان اختلالات جنسی به منظور افزایش کیفیت آموزش جنسی و بهبود روابط میان زوجین، تکالیف خاصی را برای آنها تعیین می کنند که برای هر فرد و یا زوجی ممکن است متفاوت باشد. بسیاری از این تمرین ها بر روی مفهومی به نام ذهن آگاهی تمرکز دارند.

مهم ترین تمرین هایی که مشاوران جنسی از شما میخواهند که نسبت به انجام آن ها کوشا بمانید تا بتوانید بهترین نتیجه را دریافت کنید شامل؛

 1. بالا بردن میزان آگاهی و کسب دانش درباره فرآیندهای روانی قبل و حین رابطه جنسی
 2. دور کردن فشارهای عصبی و روانی از خود حین رابطه جنسی
 3. احساس راحتی کردن با بدن خود و ارتباط سالم با آن
 4. امتحان روش های جدیدتر برای برقراری رابطه جنسی
 5. ریشه یابی و کشف عوامل استرس زا در رابطه جنسی
 6. تمرین در مقابل آینه با هدف افزایش اعتماد به نفس

و به طور کلی سکس تراپ به شما کمک می کند تا سیستم تحریک جنسی خود و چیزهایی که شما را از انجام رابطه جنسی منصرف می کند به خوبی شناسایی و درک کنید و با حل مشکلات خود به تعاملی شاد و هماهنگ در رابطه با شریک زندگیتان برسید.

مهرآفرین؛ بهترین مرکز مشاوره درمان مشکلات جنسی

شرط درمان موفق در سکس تراپی اینست که زوجین علاوه بر اعلام موافقت خود برای حل مشکل، آن را بپذیرند و هر دو برای صحبت به نزد سکس تراپیست مراجعه کنند و با وی همکاری داشته باشند. به طور کلی هدف این درمان ها رفع نگرانی، ارتقا و بهبود رابطه جنسی و همچنین تقویت عملکرد جنسی زن و مرد است. با کلینیک مهرآفرین نگران درمان اختلالات جنسی خود و شریک زندگیتان نباشید و هر زمان احساس کردید که مشکلی در روابط زناشویی شما به وجود آمده و یا در میل جنسی شما تغییراتی ایجاد شده می توانید از راهنمایی ها و تجربه مشاوران، سکس تراپیست های آموزش دیده و روانشناسان مجرب بهترین مرکز مشاوره در مشهد به صورت حضوری و یا تلفنی برای حل مشکل خود کمک بگیرید.

نیاز به مشاوره در مرکز مشاوره روانشناسی مهرآفرین دارید ؟ فرم زیر را پرکنید باشما تماس میگیریم
سوالات متداول
question question
قبل از دعوت همسرتان به مشارکت در جلسات درمان، ابتدا با او به آرامی درباره رابطه تان صحبت کنید و پس از پیدا کردن شکاف ها آن ها را پر کنید. توجه داشته باشید که نباید اختیار را از همسرتان بگیرید و به جای لحن دستور، از وی درخواست کنید و به او بفهمانید این خواسته صرفا برای بهبود رابطه بین شما و همسرتان است و با این اقدام جر و بحث ها اتمام می یابد.
این جلسات بنا به درخواست درمانجو می تواند به صورت فردی و یا با حضور زوجین برگزار شود. گاهی بنا به صلاحدید مشاور و راهکارها و تمریناتی که برای حل مشکل ارائه می دهد، بهتر است هر دو نفر در جلسات حضور یابند و گزارش تمرین های خود و بازخوردهای آن را به درمانگر ارائه دهند.
در اکثر برخوردهای جنسی طبق تحقیقات، دخول معمولا بین 3 تا 5 دقیقه به طول می انجامد. در مجموع رابطه جنسی باید تا زمانی که هر دو طرف لذت می برند ادامه یابد، از این رو نمی توان زمان مشخصی برای آن تعیین کرد.
چنانچه از تناوب جنسی خود راضی هستید باید بدانید که هیچ استاندارد خاصی برای یک رابطه جنسی رضایت بخش وجود نداشته و نباید احساس ناامنی در این باره داشته باشید. در صورتی که 6 ماه فقدان رابطه جنسی ناخواسته را تجربه کرده اید، بهتر است با مشاوره جنسی در مورد مشکلات خود صحبت کنید.