مشاوره قبل از ازدواج در مشهد + آدرس و شماره تلفن بهترین مشاور ازدواج
برای دریافت مشاوره تلفنی یا حضوری نوبت خود را رزرو کنید
رزرو نوبت

مشاوره قبل از ازدواج در مشهد به صورت حضوری و تلفنی

مشاوره قبل از ازدواج در مشهد جهت اتخاذ بهترین تصمیم گیری برای پیوند زوجین، ارزیابی میزان تطابق و هماهنگی طرفین در زندگی مشترک و به طور کلی برای بررسی کلیه مسائلی که می تواند بعدها زندگی مشترک آن ها را تحت تاثیر قرار دهد، توصیه می شود. اگر در آستانه ازدواج قرار دارید، حتما تاکنون برای شما هم سوالات زیادی پیش آمده که برای دریافت پاسخ صحیح آنها، می بایست به بهترین مرکز مشاوره در مشهد مراجعه کنید تا نکات و توصیه های لازم قبل و بعد از ازدواج را به شما آموزش دهند.

فهرست عناوین

هزینه مشاوره قبل از ازدواج در مشهد بر چه اساسی تعیین می شود؟

عوامل موثر بر قیمت خدمات مشاوره قبل از ازدواج در مشهد عبارتند از:

اگرچه هزینه های مشاوره پیش از ازدواج بهانه زوجین برای صرف نظر از انجام آن است، با این حال نباید از نقش خطیر مشاور برای گرفتن تصمیم نهایی پیش از ازدواج غافل شد؛ چرا که اگر بدانید این هزینه، در برابر بهایی که بعدها ممکن است به خاطر نابودی جوانی و آینده خود در کنار فردی نامناسب پرداخت کنید، چیز زیادی نیست! هیچ گاه برای اقدام به آن تعلل نمی کنید.
قیمت مشاوره ازدواج در مشهد سال 1402 نسبت به سال گذشته با افزایش 20 درصدی همراه بوده که برای اطلاع دقیق از تعرفه ها، باید با کارشناسان مراکز تماس بگیرید و پس از مقایسه هزینه ها برای دریافت خدمات از بهترین مرکز مشاوره اقدام کنید.

آیا بیمه تکمیلی هزینه مشاوره پیش از ازدواج را متقبل می شود؟

خدماتی مانند مشاوره پیش از ازدواج و مشاوره روانشناختی با وجود مفید بودن، به دلیل هزینه های نسبتاً بالایشان، برای بیشتر مردم در دسترس نیستند. بیش از ۷۰ درصد افراد جامعه به دلیل هزینه های سنگین، توانایی مراجعه به روان شناس را ندارند. برای حل این مشکل و ارتقای سطح رفاه اجتماعی، اکنون برخی خدمات روان شناسی تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند، به این معنا که بیمه تکمیلی هزینه های مراجعه به روانشناس و دریافت خدمات مشاوره ازدواج را تقبل می کند.


بهترین مشاور ازدواج در مشهد

اهداف و دلایل مراجعه به بهترین مشاور ازدواج در مشهد

هدف از مراجعه به بهترین مشاور ازدواج مشهد بررسی انتظارات، اهداف، ارزش ها و اولویت های طرفین و نیز جلوگیری از برخی اختلافات و درگیری های احتمالی میان زوجین در آینده است.

به این ترتیب سه دلیل عمده برای دریافت مشاوره پیش از ازدواج وجود دارد:

  1. کنترل حجم استرس و اضطراب، بیان کردن دقیق خواسته ها و توقعات در جلسات آشنایی و خواستگاری به دور از هر گونه رویاپردازی و بحث درباره ارزش ها و نیازها
  2. شناخت و درک کامل زوجین از یک دیگر به منظور تصمیم گیری آگاهانه برای ازدواج
  3. داشتن برنامه ریزی دقیق برای زندگی مشترک آینده

 

از دیگر علل نیاز مراجعه به بهترین مشاوره ازدواج مشهد میتوان به طلاق، خیانت به همسر، شرایط جسمی و یا روحی خاص، امور مالی، تفاوت های فرهنگی، سوء مصرف مواد، مشکلات ارتباطی و ناباروری نیز اشاره کرد که این موارد در بروز مشکلات در یک رابطه و یا ازدواج موثر هستند. از این رو با توجه به کلیه علل نامبرده شده، زوجین برای بهبود روابط خود به مشاوره تخصصی ازدواج نیاز دارند.

معرفی بهترین روانشناسان مشاوره پیش از ازدواج مشهد

بهترین روانشناسان مشاوره پیش از ازدواج مشهد که در حوزه روانشناسی بالینی نیز تخصص دارند بهتر می توانند اختلال های روانی و مشکلات شخصیتی افراد را تشخیص دهند. روانشناس بالینی پس از مصاحبه با زوجین و کمک گرفتن از آزمون های تخصصی، مشکلات طرفین را مورد بررسی قرار داده و با آموزش های حرفه ای و ارائه بهترین راهکارها به زوجین برای مواجهه با مشکلات و یا چالش هایی که ممکن است کیفیت زندگی آن ها را تحت تاثیر قرار دهد، کمک می کند. از این رو توصیه می شود که چنانچه در آستانه ازدواج قرار دارید، جهت مشاوره حتما به یک روانشناس بالینی مراجعه کنید که تخصص مشاوره پیش از ازدواج داشته باشد. در ادامه به معرفی روانشناسان بالینی بهترین مرکز مشاوره قبل ازدواج در مشهد با چندین سال سابقه مشاوره و زوج درمانی خواهیم پرداخت.

آقای جلیل مهربان

 

1- آقای جلیل مهربان

آقای جلیل مهربان کارشناس ارشد روانشناسی بالینی که عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور هستند با بیش از 12 سال سابقه مشاوره و نیز برگزاری کارگاه های آموزشی در جهت بهبود روابط زوجین و خانواده درمانی می توانند با ارائه مشاوره تخصصی به زوج ها در حل تعارضات، شکست عاطفی در رابطه، خیانت و طلاق کمک کنند.

 

 

 

 

 

 

آقای حامد محمدزاده

 

 

2- آقای حامد محمدزاده

آقای حامد محمدزاده کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و مدرس برتر معاونت تربیت و آموزش با گذراندن دوره های تخصصی (ACT – CBT - DBT) به زوج های جوان در جهت حل تعارضات و ترمیم روابط عاطفی کمک می کند. مشاوره طلاق و خیانت از دیگر خدمات ایشان بوده که به مراجعه کنندگان محترم کلینیک مشاوره مهرآفرین ارائه می گردد. 

 

 

 

 

دکتر رزیتا گوهرشاهی

 

 

 

 

3- دکتر رزیتا گوهرشاهی

دکتر رزیتا گوهرشاهی دکترای تخصصی روانشناسی عمومی و کارشناس ارشد روانشناسی بالینی که عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور می باشند، با برگزاری کارگاه های آموزشی در حوزه خانواده درمانی و به کمک نظریه ها و تکنیک های روانشناسی ازدواج به حل تعارضات زوجین، بهبود روابط زوجین، مشاوره طلاق و مشاوره قبل از ازدواج می پردازند.

 

 

 

 

 

 

خصوصیات مشاور ازدواج خوب در مشهد

خصوصیات یک مشاور ازدواج خوب در مشهد شامل؛ 

  1. برقراری ارتباط عمیق و موثر با مراجعین
  2. تشخیص زودهنگام مشکلات با خوب گوش دادن به حرف های مراجعه کننده
  3. توانایی حل مشکلات و ارائه راهکارهای مناسب
  4. داشتن دانش به روز و اطلاعات کافی 
  5. قدرت تحلیل گری و درک اختلافات فرهنگی و قومیتی تمامی مراجعین
  6. اخلاق مداری و دلسوزی
  7. و خوش بینی در طول روند مشاوره است

هدف زوجین از پیدا کردن یک مشاور خوب و حرفه ای و شرکت در جلسات مشاوره ازدواج در مشهد اینست که بتوانند با آسودگی خاطر تصمیم بگیرند و زندگی موفقی را در آینده تجربه نمایند.

مشاوره قبل از ازدواج در مشهد

مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

در حقیقت مشاوره قبل از ازدواج؛ به منظور زوج درمانی، کمک به بهبود روابط میان زوجین در آینده و حفظ یک رابطه قوی و سالم انجام شده تا هر یک از طرفین قبل از تصمیم گیری برای شروع زندگی مشترک، به شناخت کافی و درک بهتری از یک دیگر با تعیین انتظارات واقع بینانه برسند و زمینه های تعارض در رابطه را شناسایی و برای حل آن ها تلاش کنند.

مشاوره پیش از ازدواج به صورت فردی و گروهی برای کمک به زوجین فارغ از جنسیت، سن و مذهب قابل انجام بوده و افراد به واسطه آن می توانند شانس خود را برای داشتن یک رابطه لذت بخش و طولانی مدت افزایش دهند.

مراحل مشاوره قبل از ازدواج در مشهد

موارد پیش رو در مراحل مشاوره پیش از ازدواج در مشهد شامل:

توجه به هر یک از مراحل مشاوره قبل از ازدواج، رسیدن به اهداف مشترک و گذر از موانع را برای طرفین آسان تر کرده و به آنها در حفظ یک رابطه پایدار و قوی کمک می نماید.

در جلسات مشاوره پیش از ازدواج به چه موضوعاتی پرداخته می شود؟

بهتر است پیش از مراجعه به مشاور، ابتدا اولویت هر یک از مسائل قابل مطرح در جلسات را مشخص کنید تا مشاور با بررسی اهداف و دیدگاه طرفین، آگاهی لازم را در اختیارتان قرار دهد. مشاوره قبل از ازدواج در مشهد گزینه مناسب برای زوجینی است که با بحران های مالی، عاطفی و یا خانوادگی دست و پنجه نرم می کنند و معمولا در آن موضوعات مهم زیر مورد بررسی قرار می گیرند:

مشاوره پیش از ازدواج در مشهد

1- اختلاف در ویژگی های شخصیتی و رفتاری طرفین

مثل درون گرا یا برون گرا بودن، کم خرج و پرخرج بودن، منظم و نامنظم بودن و… این نکات در جلسات مشاوره قبل از ازدواج باید به دقت توسط مشاور مورد بررسی قرار گرفته؛ چرا که هر گونه اختلاف در ویژگی های شخصیتی بعدها می تواند به کیفیت زندگی مشترک لطمه رسانده و زوجین را با مشکلات زیادی مواجه سازد.

2- هم سنگ بودن به لحاظ اجتماعی و فرهنگی (ارزیابی اختلافات طبقاتی)

با توجه به شغل و درآمد طرفین، طبقه اجتماعی آن ها توسط مشاور ازدواج در مشهد مورد ارزیابی قرار می گیرد. مسلما هر چه اختلاف طبقاتی زوجین کمتر باشد، تضمین موفقیت آنان در زندگی مشترک به مراتب بیشتر است.

 

مرکز مشاوره قبل از ازدواج

3- بررسی اختلافات مذهبی زوجین

این مورد را می توان از عوامل مهم و موثر بر موفقیت ازدواج زوجین تلقی نمود. از همین رو افراد با عقاید مذهبی مشابه، می توانند گزینه های مناسبی برای ازدواج با یک دیگر باشند و بالعکس هر چه میزان اختلافات عقیدتی شما و همسر آیند ه تان بیشتر باشد، به همان میزان مشکلات شما نیز بعدها افزایش خواهد یافت.

مواردی همچون نوع پوشش، علایق، سبک زندگی، اختلاف بر سر تربیت فرزند و… تحت تاثیر عقاید مذهبی قرار دارند که هر گونه تفاوت مذهبی میان زوجین دیر یا زود به مشکلات و مسائل ریشه دارتری بین آن ها کشیده می شود.

4- اختلاف سطح تحصیلات

میزان تحصیلات افراد، یکی دیگر از مواردیست که می بایست در جلسه مشاوره قبل از ازدواج در مشهد مورد بررسی قرار گیرد. سطح تحصیلات نشان دهنده بلوغ شخصیتی طرفین است که میزان اهمیت دادن به آن بسته به یکسری عوامل همچون فرهنگ، می تواند متفاوت باشد. به طور کلی باید در نظر داشت که ازدواج با فردی هم سطح خود، در اغلب فرهنگ ها به عنوان یکی از معیارهای مهم برای ازدواج به حساب می آید؛ چرا که تحصیلات بالا از نشانه های پختگی و میزان رشد یافتگی شخص در این جوامع است.

توجه!! به طور کلی قبل از انتخاب شریک زندگی باید در جلسه مشاوره قبل از ازدواج، خود را برای صحبت درباره اهداف، ترس ها، نگرانی ها، انتظارات، تمایلات جنسی، تاریخچه درمان و وضعیت اقتصادی - اجتماعی آماده کنید و بدون خودسانسوری به شرح ویژگی های خود که به شناخت بیشتر شما توسط طرف مقابلتان کمک می کند، بپردازید.

 

بهترین زمان برای اقدام به مشاوره ازدواج

معمولا زمان مناسب برای مشاوره ازدواج، پس از خواستگاری و طی ملاقات در چند جلسه و ساعت ها گفت گو با طرف مقابل است. از این رو مراجعه به نزد مشاور بلافاصله پس از شروع رابطه و یا پس از تصمیم گیری نهایی و یک هفته قبل از مراسم عقد، بی فایده خواهد بود. از این رو در دوران نامزدی که تقریبا تصمیم طرفین برای ازدواج با یک دیگر قطعی است، می توان برای انجام مشاوره ازدواج اقدام نمود. یادتان نرود که مشاوره در این دوران، به شما این فرصت را می دهد تا اختلافاتی را که بعدها ممکن است منجر به نارضایتی شما از همسرتان شود را کشف کنید و سپس به فکر راه حلی برای بهبود رابطه خود با طرف مقابلتان باشید.

بهترین مشاوره قبل از ازدواج تا چه اندازه به زوجین برای یک تصمیم گیری موفق کمک می کند؟

بهترین مشاوره قبل از ازدواج می تواند به زوج ها کمک کند تا یکدیگر را بهتر بشناسند و تصمیم درستی برای ازدواج بگیرند. مشاوره پیش از ازدواج یکی از مهم ترین اقدامات پیش از تشکیل خانواده است که می تواند به بهداشت روانی و سلامت خانواده کمک شایانی کند. خانواده مهم ترین نهاد اجتماعی است، بنابراین آموزش های لازم در جلسات مشاوره ازدواج می تواند از هم پاشیدگی خانواده جلوگیری کرده و موجب خوشبختی زوج ها شود. به طور خلاصه، مشاوره پیش از ازدواج با افزایش آگاهی زوج ها از یکدیگر و آماده سازی آن ها برای زندگی مشترک، به استحکام بنیان خانواده کمک شایانی می کند.

مشاوره قبل از ازدواج چه مزایایی دارد؟


مشاوره پیش از ازدواج گامی ضروری برای آینده بهتر به شمار می رود و با مزایا و فواید زیادی برای زوجین همراه است. مهم ترین مزایای مراجعه به مشاور ازدواج خوب در مشهد در برگیرنده؛

مزیت مشاوره ازدواج تلفنی نسبت به مراجعه مستقیم در مشهد

از شایع ترین پرسش هایی که ذهن افراد را به هنگام اقدام برای دریافت مشاوره قبل از ازدواج در مشهد مشغول می کند، اینست که مشاوره ازدواج تلفنی بهتر است یا مشاوره حضوری؟

پاسخ به این سوال را می توان از دو دیدگاه مزایا و معایب مشاوره تلفنی نسبت به مشاوره ازدواج حضوری مشهد مورد بررسی قرار داد. اگر بخواهیم در حداقل زمان ممکن و با هزینه کمتر نسبت به مشاوره حضوری، به مشاوران زیادی راحت تر دسترسی داشته باشیم و پس از مشاوره با چندین متخصص، درباره ازدواج با طرف مقابل نتیجه گیری کنیم؛ مسلما مشاوره تلفنی نسبت به مراجعه حضوری بهتر است. از طرفی مشاوره تلفنی نسبت به مشاوره حضوری، ممکن است با معایبی همچون عدم برقراری ارتباط رو در رو، افزایش تعداد جلسات مشاوره، عدم استفاده از زبان بدن و کاهش میزان دقت در تشخیص اختلال و مشکلات طرفین همراه باشد که افراد باید با در نظر گرفتن مزایا و معایب هر یک از انواع مشاوره ازدواج در مشهد، مناسب ترین نوع را بر اساس شرایط خود برگزینند.

مهرآفرین بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج در مشهد

کمی پیش به اهمیت مشاوره قبل از ازدواج برای تصمیم گیری عاقلانه و هدفمند و نیز ارزیابی موضوعات و مسائل موثر بر تضمین میزان موفقیت در شروع زندگی مشترک پرداخته شد. چنانچه در شرف ازدواج قرار دارید؛ بهتر است هر چه سریعتر نسبت به دریافت مشاوره قبل از ازدواج در مشهد با یک مشاوره حرفه ای و متخصص اقدام کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید و از روابط زناشویی در کنار شریک زندگیتان بیشترین بهره را ببرید.

کلینیک مشاوره مهرآفرین به عنوان بهترین مرکز مشاوره ازدواج در مشهد آماده خدمت رسانی به شما زوجین عزیز در راستای مشاوره قبل و بعد از ازدواج است که مراجعین محترم می توانند برای دریافت مشاوره و تعیین وقت خود با شماره 09380421211 تماس حاصل کنند و پس از رزرو نوبت، جهت دریافت مشاوره حضوری به یکی از دو آدرس زیر مراجعه نمایند و از خدمات تضمینی و قیمت مناسب مجموعه مهر آفرین با دلسوزترین و مجرب ترین مشاوران بهره مند شوند.

آدرس شعبه یک: مشهد، قاسم آباد چهارراه مخابرات بطرف میدان امام علی (ع) نبش امامیه 18

آدرس شعبه دوم: مشهد، بلوار پیروزی نبش پیروزی 66 ساختمان 160

همچنین مراجعین محترمی که قصد رزرو آنلاین نوبت دارند می توانند مشخصات خود را در فرم مشاوره ای که در انتهای همین صفحه قرار داده شده وارد کنند تا در اولین فرصت کارشناسان مجموعه با آن ها تماس بگیرند و بهترین رواشناس و مشاور قبل از ازدواج مشهد را بر اساس نوع مشکلی که دارند به آن ها معرفی نمایند.

نیاز به مشاوره در مرکز مشاوره روانشناسی مهرآفرین دارید ؟ فرم زیر را پرکنید باشما تماس میگیریم
سوالات متداول
question question
با پرس و جو از آشنایان قابل اعتماد، دوستان معتبر و استفاده از تجربیات آنان و نیز جست و جو در بستر اینترنت، می‌توانید مشخصات و اطلاعات تماس بهترین مشاوران ازدواج مشهد را بیابید و به صورت حضوری و یا تلفنی از آنان مشاوره دریافت کنید.
تعداد جلسات مشاوره قبل از ازدواج در مشهد، بسته به نیاز زوجین و شناخت و درک واقعی آن‌ها از یکدیگر متغیر است، اما به طور کلی حداقل شامل 6 جلسه بوده که به صورت هفتگی و به مدت یک ساعت بنا به درخواست زوجین برگزار می‌شود.
اگر نسبت به ازدواج حس منفی دارید، نمی توانید به طرف مقابلتان اعتماد کنید، انتظارات جنسی شما دائما از سوی طرف مقابلتان نادیده گرفته می‌شود، رابطه تحقیر آمیز دارید، مدام در حال جدال با طرف مقابل خود هستید، باورها و دیدگاه های متضادی دارید و به طور کلی انگیزه ای برای کشف مشکلات رابطه‌تان ندارید، وقت آن رسیده تا برای دریافت مشاوره ازدواج اقدام کنید.
یک مشاوره ازدواج استاندارد؛ شامل حضور طرفین در جلسات است که اگر به هر دلیلی یکی از طرفین از حضور در جلسه مشاوره صرف نظر کند، به ناچار مشاوره به صورت فردی انجام می‌شود که تاثیر کمتری در مقایسه با مشاوره دو نفره دارد.
به طور کلی افرادی برای مشاوره قبل از ازدواج مناسب اند که دارای مدارک تخصصی و صلاحیت های لازم در این زمینه باشند و بتوانند با تشخیص دقیق و ارائه خدمات منحصر به فرد خود، منجر به شکل گیری یک رابطه عمیق و پایدار میان زوجین شوند.