مشاوره کودک و نوجوان در مشهد + بهترین روانشناس نوجوان در مشهد
برای دریافت مشاوره تلفنی یا حضوری نوبت خود را رزرو کنید
رزرو نوبت

مشاوره کودک و نوجوان در مشهد به صورت حضوری و تلفنی

متخصصین مجرب مراکز مشاوره کودک و نوجوان در مشهد با استفاده از ابزارها و روش های درمانی مناسب به شما و فرزند دلبندتان در اوقات ناخوشایند، چالش برانگیز و ترسناک کمک می کنند تا با غلبه بر نگرانی ها و حل مسائل روانی به وجود آمده، استرس کمتری را تجربه کنید. در واقع این مشاوره با هدف استفاده از دانش و تخصص روانشناسان خوب، جهت شناسایی عوامل تاثیر گذار بر سلامت روان دلبندتان و نیز سرعت بخشیدن به درمان وی انجام می شود.
با خواندن این مطلب به اهمیت مشاوره زیر نظر بهترین روانشناس کودک و نوجوان پی خواهید برد و خواهید فهمید که چنانچه فرزند دلبند شما دچار اختلالی باشد که برای درمان آن تاکنون اقدامی صورت نگرفته، ممکن است با خوددرمانی برای رهایی از شرایطی که دامنگیر او شده به مصرف مواد روی آورد که به این ترتیب این بی توجهی، عارضه های زیادی را هم برای فرزند و هم والدین او به دنبال خواهد داشت. بهتر است مراجعه به یک مرکز مشاوره خوب را با مشاهده هر یک از علائم هشدار دهنده در دلبندتان جدی بگیرید و بدین منظور از خدمات بهترین مشاور و روانشناس کودک و نوجوان در مشهد استفاده کنید.

مشاوره کودک و نوجوان چیست؟

مشاوره کودک و نوجوان دانشی بر پایه روانشناسی و نوعی درمان ذهن و روان است که در آن روانشناسان به درمان یک یا چند بیماری روانی تمرکز دارند. مشاور یا روانشناس با برگزاری جلسات مشاوره در فضایی امن و تغییر در رفتار و احساس و افکار، به کودکان و نوجوانانی که دچار آسیب و یا تروما شده اند کمک می کنند. به عبارت دیگر در این نوع مشاوره روانشناس بالینی با ارائه راهکارهای مناسب و ارزیابی سلامت روان کودک و نوجوان به پیشگیری، تشخیص و یا درمان اختلالات رفتاری و روانی آن ها می پردازد تا بدینوسیله بتوانند به شناخت بیشتری از خودشان برسند و راحت تر، بر عوامل استرس زا غلبه کنند. از این رو نباید از پیگیری و حل مشکلات به وجود آمده در دوران حساس کودکی و نوجوانی غفلت نمود؛ چرا که بعدها زمینه ساز مشکلات جدی در بزرگسالی خواهد بود و در آینده روانشناس را برای درمان به استفاده از تکنیک های پیچیده تری وا خواهد داشت.


مشاوره کودک و نوجوان در مشهد

مشاوره کودک و نوجوان در مشهد چه موضوعاتی را دنبال می کند؟

جلسه مشاوره کودک و نوجوان در مشهد شامل بررسی موضوعات مختلفی می باشد که طی آن سوالات گوناگونی از شما و فرزندتان پرسیده می شود. متداول ترین موضوعاتی که در این جلسات مطرح می شوند عبارتند از:

به این ترتیب روانشناس و مشاور با ارزیابی هر یک از موارد فوق و ریشه یابی مشکل اصلی، فرزندتان را به سمت بهبودی و رشد هدایت کرده و در مواجهه با مشکلی که برایش به وجود آمده یاری می رسانند. برپایی جلسات مشاوره کودک و نوجوان در مشهد بر اهداف مهمی چون؛ تقویت و بهبود مهارت های ارتباطی در کودکان و نوجوانان، افزایش عزت نفس، ترغیب به رشدی سالم و ایجاد پشتوانه ی عاطفی مناسب تمرکز دارد که با توجه به موضوعات و اهدافی که در آن دنبال می شود مشابه درمان بزرگسالان است، با این تفاوت که از تکنیک های درمانی مختلف متناسب با سن فرزندتان استفاده می شود.

 

مشاوره کودک و نوجوان خوب در مشهد

 

معیارهای انتخاب یک مشاوره کودک و نوجوان خوب در مشهد

در انتخاب یک مشاوره کودک و نوجوان خوب در مشهد بایستی حتما به نکات و معیارهای مهم زیر توجه داشته باشیم:

در کنار تمام ویژگی های فوق، یک مشاوره کودک و نوجوان خوب باید در مواقعی که مشکل تنها با مشاوره و روش های درمانی آن قابل حل شدن نیست و تکمیل فرآیند درمان به تجویز دارو و یا دیگر روش ها نیازمند است، بتواند والدین را فورا به بهترین روانپزشک ارجاع دهد.

 

چه زمانی باید برای دریافت مشاوره کودک و نوجوان در مشهد اقدام کنیم؟

مراجعه به موقع به یک مرکز مشاوره کودک و نوجوان در مشهد از بروز اختلالات روانی و موارد غیر قابل جبران در دلبندتان پیشگیری می کند و مانع از بین رفتن عزت نفس، آسیب های روانی و افسردگی او می شود. حال که به اهمیت مشاوره پی بردید؛ بهتر است با مشاهده دو یا چند علائم هشدار دهنده زیر از یک درمانگر خوب برای درمان به موقع فرزندتان یاری بگیرید.

در نظر داشته باشید در مواردی مانند جدایی والدین از یکدیگر، جابه جایی در محل زندگی و یا تحصیل و ورود فرزند جدید به خانواده، اگرچه منجر به تغییرات ناگهانی و بروز افسردگی و یا حتی تنش در زندگی دلبند شما می شوند، اما در این مواقع نیازی به مراجعه به مشاور و روانشناس کودک و نوجوان نیست و تنها با کمی صبر و گذر زمان میتوان شرایط به وجود آمده را مدیریت کرد.

وظایف بهترین مرکز مشاوره کودک و نوجوان در مشهد چیست؟

روانشناسان بهترین مرکز مشاوره کودک و نوجوان در مشهد با شناسایی مشکلات و کنترل احساسات در فرزندانی که از مشکلات روانی رنج می برند اما از صحبت با والدین خود ترس دارند که مبادا آن ها را ناامید کنند، کمک می کند تا به زندگی عادی و سالم خود بازگردند. به طور کلی روانشناس و مشاور کودک و نوجوان مشهد وظایفی را به عهده دارند که در ادامه آورده شده است:

از این رو نقش مشاور کودک و نوجوان در آینده فرزندان بسیار پر رنگ است و به مدد مشاوران، آن ها می توانند به درک بهتری از خود و جهان پیرامونشان دست یابند.

رزرو آنلاین نوبت مشاوره کودک و نوجوان در کلینیک مهرآفرین مشهد

برای رزرو آنلاین نوبت مشاوره کودک و نوجوان در کلینیک مهرآفرین مشهد، کافیست شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد کنید تا پس از ارسال شماره برای کارشناسان ما، سریعا برای تعیین روز و ساعت مشاوره با شما تماس بگیرند. همچنین بنا به هر دلیلی اگر ارتباط شما با مجموعه به این روش امکان پذیر نبود، برای رزرو نوبت مشاوره کودک و نوجوان در کلینیک مهرآفرین؛ بهترین کلینیک مشاوره مهرآفرین می توانید با شماره 09022519915 تماس بگیرید و به صورت تلفنی نوبت خود را با ذکر نام و نام خانوادگی مشاور و یا روانشناس مربوطه رزرو نمایید. در صورت تمایل به دریافت نوبت حضوری می توانید به آدرس نزدیکترین شعبه به خود مراجعه کنید.

آدرس شعبه 1: بلوار پیروزی، نبش پیروزی 66، ساختمان 160

آدرس شعبه 2: میدان امام حسین، بین عبادی 101 و 103، جنب آجیل شکوه

نیاز به مشاوره در مرکز مشاوره روانشناسی مهرآفرین دارید ؟ فرم زیر را پرکنید باشما تماس میگیریم
سوالات متداول
question question
امکان دسترسی راحت برای مراجعین کلینیک مهرآفرین با برخورداری از دو شعبه فراهم شده است. مراجعین محترم می توانند با انتخاب نزدیکترین شعبه به خود از خدمات بهترین روانشناسان و مشاوران کودک و نوجوان در مشهد استفاده کنند. چنانچه به راهنمایی بیشتر در خصوص دسترسی به کلینیک نیاز دارید می توانید همین حالا با کارشناسان این مجموعه و شماره 09022519915 تماس بگیرید.
جلسات بهترین مشاوره کودک در مشهد به صورت انفرادی و گروهی در مراکز مشاوره به مراجعین محترم ارائه می شود. معمولا روانشناس در مشاوره انفرادی با تمرکز بر روی رفتارهای نا به هنجار و مشکلات کودک، به تنهایی با او صحبت می کند و در صورت نیاز والدین را وارد بحث می نماید. در جلسات گروهی به صورت همزمان تعدادی زیادی کودک شرکت دارند و به انجام فعالیت های مشخص شده از سوی روانشناس می پردازند.
دستمزد روانشناس کودک در مشهد بسته به یک سری عوامل در کلینیک های مختلف یکسان نبوده و برای اطلاع از لیست دقیق قیمت خدمات مشاوره کودک و نوجوان باید با کارشناسان کلینیک مربوطه تماس بگیرید. به طور کلی هزینه مشاوره با بهترین روانشناس در مشهد بین 170 هزار تومان تا 250 هزار تومان متغیر است.
برای متقاعد کردن فرزندان،باید ملاحظه کار باشید و آن ها را تحقیر نکنید، با آن ها صادق و رو راست باشید، به ویژگی های فردی فرزندتان توجه کنید و با اشتیاق موضوع مد نظرتان را با وی مطرح نمایید و به طور کلی بهتر است با توجه به شرایطی که در آن قرار گرفته اید از یک روش درست جهت متقاعد کردن فرزندتان برای حضور در جلسات مشاوره استفاده کنید.
بهترین مشاور روانشناس در مشهد با رفع نگرانی هایی که در راستای رشد اجتماعی و عاطفی فرزندان خود دارید به شما با ارائه راهکارهای در رویارویی با مسائل دوران کودکی و چالش ها کمک می کند تا علاوه بر حل مشکلات، ارتباط خود را با فرزندتان بهبود بخشید و ضمن ایجاد یک محیط حمایت کننده درک بهتری از نیازها، رفتارها و احساسات دلبند خود داشته باشید و به وی کمک کنید تا در آینده به فردی متعادل و سالم تبدیل شود.